20110909_dooffy_banner_324x153_socialni_sluzby_karvina02.jpg

Interní oddělení - plicníOd 1.7.2011došlo k vzniku sdíleného lůžkového fondu interního a plicního oddělení za účelem efektivního využití akutního lůžkového fondu. Oddělení pracující jako interní primariát a plicní ordinariát. Nedochází ke změně náplně jednotlivých oborů a jejich poskytované základní a nádstavbové péče.
INTERNÍ ODDĚLENÍ

Personální obsazení interního oddělení:

 
Primář: 
MUDr. Pirchala Marián

                                                                                       

 
Zástupce primáře:
MUDr. Janusz Kubatko


 
Vrchní sestra:
Bc. Eva Szonowská
 

 
Dokumentace:
Bc. Bogdana Fabiszová
tel.: 596 383 304
e-mail: interna-kar@nspka.cz
 

 
Lékaři:
MUDr. Júlia Borová - částečný úvazek
MUDr. Vanda Firzcyková
MUDr. Renáta Kawuloková
MUDr. Adela Kažimírová
MUDr. Miroslava Konečná
MUDr. Eliška Kučerová
MUDr. Iva Sušilová
MUDr. Alžběta Sládková
MUDr. Gabriela Stolarz
MUDr. Alena Tomčejová

MUDr. Kateřina Januszová
MUDr. Zuzana Bernátová


Interní plicní:
MUDr. Jiří Krkoška
 

Vedoucí lékař JIP:
MUDr. Alžběta Sládková

Staniční sestra JIP:
Bc. Pavlína Tomicová
JIP interního oddělení má dlouholetou historii kvalitní péče o pacienty, kteří jsou v těžkém stavu nebo se selháním některé životní funkce. Má kapacitu 6 lůžek. JIP je vedena jako koronární jednotka, proto těžištěm jsou pacienti s život ohrožujícími onemocněními srdce a krevního oběhu. Jsme schopni léčit arytmie, srdeční selhání, včetně transvenosní kardiostimulace.

Spektrum péče doplňují pacienti se selháním ledvin v návaznosti na hemodialyzační jednotku, pacienti v těžkém rozvratu vnitřního prostředí, diabetické komata, pacienti s respiračním selháváním při plicních onemocněních, pacienti v sepsi, kterým jsme schopni pře selhání dýchání napojit i na řízenou ventilaci. Léčíme i pacienty s komplikacemi krevních onemocnění a spolupracujeme s vyššími pracovišti v kraji a republice – FN Ostrava, Kardiocentrum Podlesí, Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno, IKEM Praha.

Od ledna 2013 je přestěhovaná vedle JIP i Jednotka intermediární péče. Tam poskytujeme monitoraci základních životních funkcí a léčbu jednodušších arytmií a zdravotních komplikací pacientům, kteří nevyžadují pobyt na JIP, ale je nutné jejich monitorování. K disposici máme dva 3-lůžkové pokoje.


Interní oddělení - muži

Staniční sestra:
Marcela Králová

tel.: 596 383 312
počet lůžek - 21

Interní oddělení - ženy

Staniční sestra:
Lucie Brejchová

tel.:596 383 315
počet lůžek - 22

Hemodialyzační středisko:

Vedoucí lékař:
MUDr. Janusz Kubatko

Staniční sestra:
Iveta Pietraszová

tel.: 596 383 555
tel.: 596 383 471

Pár slov o nás:

Interní oddělení nemocnice v Karviné Ráji zajišťuje standardní diagnostiku a terapii pacientů s onemocněním vnitřních orgánů.

Na jednotce intenzívní péče jsou léčeni pacienti s onemocněním srdce a cév. Úzce spolupracujeme s kardiology a kardiochirurgy v nemocnici Třinci - Podlesí a Fakultní nemocnicí v Ostravě - Porubě. Někteří pacienti jsou odesíláni ke specializovaným vyšetřením a léčbě do Fakultní nemocnice v Olomouci a v Brně.

Naši kardiologové využívají moderní přístroje k provádění ultrazvukových vyšetření srdce, včetně jíchového vyšetření, Holterova monitorování EKG a krevního tlaku a zátěžových ergometrických testů.

Hemodialyzační pracoviště využívá nejmodernějších přístrojů k odstraňování odpadních produktů látkové výměny u pacientů se selháním ledvin. Hemodialýza se přestěhovala od ledna 2013 do nových prostor, kde došlo k rozšíření kapacity pracoviště a zlepšení komfortu pro pacienty. V současnosti máme k disposici 10 lůžek a dialyzačních monitorů v třísměnném provozu .Zajišťujeme léčbu pro pacienty spádové oblasti NsP Karviná, Orlové, Bohumína a Českého Těšína. Středisko umožňuje rovněž dialýzu pro pacienty z celé republiky,kteří jsou na dovolené v našem okrese anebo jsou léčeni ve zdejších lázních. Léčíme zde také některé otravy. Vhodní pacienti jsou zařazováni do transplantačního programu.

Vedle hemodialyzačního sálu je k disposici ambulance pro ošetření pacientů s komplikacemi, akutní ošetření včetně ošetření pacientů s peritoneální dialýzou.

INTERNÍ ODDĚLENÍ - PLICNÍ

Personální obsazení plicního oddělení:

 
Vedoucí lékař:                                                       
MUDr. Jan Payma
Tel.: 596 383 386
 

 
Staniční sestra:
Jana Babuliaková
tel.: 596 383 332
e-mail: trn-kar@nspka.cz
 

 
Ošetřující lékaři:
MUDr. Jiří Krkoška
 

 

Informace o interním oddělení - plicní


Oddělení se nachází od 1.9.2011 na 5. patře hlavní budovy. Provozuje 20 lůžek a mimo akutní péči zajišťuje diagnostiku plicních onemocnění, včetně bronchogenního karcinomu u osob, u kterých toto není možné zjistit ambulantně. Provádí se i návrh léčby, kromě stavů vyžadujících přijetí na interní JIP či ARO. Při onkologické léčbě spolupracujeme s pracovišti ve FN Ostrava, nebo onkologickou ambulancí v Karviné, v prostorách Hornické nemocnice, která je součástí centra J. G. Mendela Nový Jičín. Chirurgickou léčbu zajišťuje s pracovištěm hrudní chirurgie FN Ostrava.

Jsme standardní oddělení zabývající se diagnostikou a léčbou netuberkulózních onemocnění plic, pohrudnice a průdušek, zvláště nádorových onemocnění, zánětlivých onemocnění, profesionálních pneumokonióz, idiopatických plicních fibróz, chronické obstrukční plicní nemoci, astmatu bronchiálního, pneumothoraxu a dalších. Naše oddělení po restrukturalizaci plicních lůžek v okolních nemocnicích zajišťuje péči pro celý okres Karviná, přesto objednací doby k diagnostickým hospitalizacím nepřesahují jeden týden, akutně zhoršené pacienty přijímáme okamžitě. Řadu diagnostických výkonů - především bronchoskopická a komplexní spirometrická vyšetření provádíme i ambulantně.

Přístrojové vybavení odpovídá poslání našeho oddělení, je dostačující pro základní diagnostiku a terapii. Mimo jiné jsme vybaveni rigidním i flexibilním bronchoskopem, injekčními dávkovači, inhalátory a nebulizátory. Trvale je našim pacientům k dispozici rehabilitační pracovnice, provádějící základní fyzioterapii a rehabilitaci se zaměřením na plicní problematiku.
 

 

Nadstandardní pokoj

Pacienti na těchto odděleních (interní, interní-plicní) mohou využít jeden jednolůžkový pokoj s nadstandardním vybavením (samostatné soc. zařízení, televize, telefon, lednička, výběr jídel apod.). Pokoj je umístěn na oddělení interní – plicní na 5 patře. Cena za pokoj je 400 .- Kč za noc.Další fotografie najdete ve fotogalerii nebo zde pod článkem...
 
Autor: Dooffy | Počet přečtení: 13536x | Datum:25.04.2010

Pridat.eu

Přehled starších článků

Foto 1 

Foto 1

Zobrazeno: 1248x

Foto 2 

Foto 2

Zobrazeno: 1096x

Foto 3 

Foto 3

Zobrazeno: 1061x

Foto 4 

Foto 4

Zobrazeno: 1211x

Foto 5 

Foto 5

Zobrazeno: 1220x