Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

Den zdraví v karvinské a orlovské nemocnici

V úterý 12. dubna proběhl Den zdraví karvinské a orlovské nemocnice. Zdravotníci představili svou činnost na 18 stáncích v karvinské a 11 stáncích v orlovské nemocnici. Během celého dne trasou zdraví prošlo několik stovek návštěvníků.

Zájemci si mohli na akci nechat zdarma vyšetřit hladinu cukru v krvi, krevní tlak a pulz, nasycení krve kyslíkem, hladinu cholesterolu, EKG, BMI – Body Mass Index, hodnoty krevního obrazu, množství tělesného tuku, svalové hmoty a vody v těle přístrojem In-Body, nitrooční tlak a jiné.

Naši odborníci zájemcům také radili v oblasti zdravého životního stylu-správné výživy, v sociální oblasti, jak postupovat v ohrožení života dospělého a dítěte, s prevencí rakoviny děložního čípku, s řešením inkontinence, v případě zájmu o dárcovství krve, v oblasti břišní chirurgie-kýly, s léčbou pohybového aparátu, s postupy při léčbě bolesti, v oblasti rehabilitace. Prostřednictvím interaktivní expozice se mohli návštěvníci také podívat na to, jak to funguje na operačních sálech.

Největší návštěvnost měl již tradičně stánek nutričních terapeutek, které nabízely mnoho zdravých dobrot k ochutnání, vč. receptů, které si každý návštěvník mohl odnést, stánek interního oddělení, kde si návštěvníci nechali nejčastěji měřit glykémii, krevní obraz, krevní tlak a EKG. Velkou návštěvnost zaznamenaly i stánky s měřením očního tlaku a poradenstvím v oblasti rehabilitace. V rámci tohoto dne byl připraven také doprovodný program a řada prezentací zdravotnických firem a společností.
 
Děkujeme všem studentům Střední zdravotnické školy v Karviné a všem zaměstnancům nemocnice, kteří se podíleli na organizaci preventivního programu „Den zdraví“ za velice kvalitní připravenost a péči všem návštěvníkům.