Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

Vánoce jsou v ideálním případě svátky klidu, pohodové rodinné atmosféry a odpočinku. Bohužel tento čas, ne všichni pacienti naší nemocnice nemohou trávit doma u rodinného krbu, i přesto, že se snažíme propustit všechny pacienty, kterým to jejich zdravotní stav dovoluje.
 
Nemocnice se snaží tuto vánoční dobu co nejvíce zpříjemnit a přichystat si pro ně drobné dárečky. Personál téměř každého oddělení nemocnice se snažil vyzdobit prostory stromečkem a ozdobami ve společných místnostech pro pacienty. Na štědrý den k obědu nebude chybět tradiční smažená ryba s bramborovým salátem. Součástí obědového menu bude balíček s ovocem a cukroví. Změny také doznají návštěvní hodiny v nemocnici. V průběhu vánočních svátků lze navštívit své nejbližší v kteroukoli dobu s ohledem na provoz oddělení - návštěvní doba nebude nijak omezena.


Mikuláš a Vánoce na Dětském oddělení

Dětské oddělení se připravovalo na Vánoce už dobou adventní. Pod vedením učitelek děti postupně seznamovaly s tradicí adventu, mikulášské nadílky i Vánoc. Přichystali vánoční výzdobu oddělení, vyrobili vánoční přáníčka a nejrůznější malé dárky, které si po propouštění odnášejí domů.

Pobyt v nemocnici jim zpříjemnili i děti mateřských škol se svým vánočním programem:

Nejstarší skupina dětí ze třídy „Myšáků“ z MŠ Horymírova, Havířov-město s pásmem „Pohádková země“, pod vedením paní ředitelky Drahomíry Smejkalové a paní učitelky Taťány Procházkové.

Vánoční kouzlo

MŠ „U kamarádů“, Havířov-Podlesí s pásmem „Vánoční kouzlo“ pod vedením ředitelky Bc. Zuzany Novákové a učitelky Šárky Šukalové a Pavlíny Matulové.

10 let trvání Oddělení sociálních služeb v Orlové

Tradičně i letos nechybělo vánoční posezení na oddělení sociálních služeb ve ZZ v Orlové, které bylo obohaceno oslavou 10 let trvání.  Bohatý program pro klienty zpestřilo vystoupení „Havířovských babek“, které svými písněmi vykouzlily úsměv a dobrou náladu snad každému klientovi.

SZŠ Karviná a Mikuláš

O rozveselené tváře pacientů a klientů nemocnice se postarala i SZŠ Karviná, tím, že skupina studentů v převlečení Mikuláše, anděla a čerta navštívili vybraná oddělení, kde zazpívali koledy a rozdali drobné dárečky.


Vánoční pohádka o jedličce na oddělení sociálních služeb v Karviné

Rozsvícený stromeček, vánoční výzdoba, svíčky, cukroví a vonící káva nechyběla ani na oddělení sociálních služeb ve ZZ v Karviné. Potlesk klientů přivítal děti MŠ Na kopci (odloučené pracoviště MŠ a ZŠ Borovského), které nacvičili pásmo „Vánoční pohádka o jedličce“ pod vedením Lenky Zdražilové a Jarmily Foldýnové vánočních aby zlepšily duševní pohodu a navodili atmosféru přicházejících svátků.