Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

Novou unikátní pomůckou MULTITRAC disponuje gynekologicko-porodnické oddělení karvinské nemocnice. Jedná se o porodní systém, umožňující porod ve vertikální poloze. Skládá se z porodnické stoličky, liány a podložky. Systém je určen nejen pro rodičku, ale je zde i pohodlné místo pro doprovod, který nastávající maminku může například masírovat nebo při porodu jen pohladit a být oporou. Pomůcku lze použít jako celek, nebo ji lze rozložit a jednotlivé části používat při porodu samostatně.
Jak již bylo zmíněno v úvodu, pomůcka se používá pro porod ve vertikální poloze, který přináší spoustu výhod. Rodička především pocítí maximální uvolnění svalů pánevního dna a také přirozenou gravitaci. Spojení obou těchto uvedených výhod napomáhá přirozenému průběhu porodu.nspka 002 multitrac
„Jsme teprve čtvrtá porodnice v ČR, která Multitrac vlastní a jsme velice rádi, že i díky této pomůcce můžeme dále rozšiřovat nabízené služby. V průběhu porodu je důležité, aby se žena cítíla dobře a měla volnost pohybu. Důležitá je také psychická opora doprovodu. Rádi přivítáme každou maminku, která se rozhodne porodit své miminko v naší nemocnici a bude chtít v průběhu porodu využít tuto novou pomůcku“, sdělila MUDr. Klára Jandzíková, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení karvinské nemocnice.
Tuto novinku pořídila nemocnice za 250 tis. Kč z vlastního rozpočtu.nspka 004 multitrac