Karviná: +420 596 383 111,

Orlová: +420 596 583 111,  nspka@nspka.cz

Předsedkyně občanského sdružení KIWANIS Eva Pastoušková navštívila v úterý 11. dubna Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj, aby předala hospitalizovaným dětem hadrové panenky a spoustu dalších dárků u příležitosti přicházejících Velikonoc. Tradičně nepřijela sama, ale s velmi milým hostem Ivanou Andrlovou, kterou velmi dobře známe jako princeznu Lenku z pohádky „Princové jsou na draka“.
Bílou hadrovou panenku si děti vymalují a ponechají. Panenka se stane nejen kamarádem, ale zlepší i komunikaci mezi malými pacienty, lékařem a zdravotním personálem. Panenky pro dětské oddělení převzaly primářka MUDr. Lenka Böhmová a vrchní sestra Bc. Renáta Paszková, které potvrdily, že tyto hračky mohou mít velmi pozitivní vliv na nemocné děti.nspka kiwanis 2017 002
Paní Andrlová postupně navštívila na pokojích všechny hospitalizované děti, kterým předala balíček se sladkostmi, ručně vyrobenou hračku a nemůžeme opomenout CD s pohádkou „Princové jsou na draka“, které obohatila svým autogramem. Poté sama s malířskými potřebami zasedla v herně oddělení a vlastnoručně namalovala první tričko s motivem panenky, které bude putovat po výstavách sdružení KIWANIS.

Poděkování patří sdružení KIWANIS, ale především hlavnímu sponzorovi, který je také patronem panenky – Innogy Česká republika a.s. zastoupená Lindou Eškovou, bez kterého bychom se nemohli tohoto projektu zúčastnit, udělat radost těm nejmenším a zpříjemnit jim nutný pobyt v nemocnici.